STRESO VALDYMAS

Šiomis dienomis visi patiriame daugiau ar mažiau streso, nevaldomas stresas kuria negatyvias emocijas ir ligas.
VISŲ PIRMA stresą mūsų kūnui nuolatos kelia aplinkos įtaka, tai yra užterštas oras, maistas, elektro magnetiniai laukai, dažnai per mažas fizinis aktyvumas arba prasidėjęs lėtinis nuovargis.
KITAS STRESO ŠALTINIS tai mūsų neteisingai suprastos mintis ir emocijos, vidiniai konfliktai, ką jau kalbėti apie nuolatinius praradimus to kas mums artima ir brangu ir būtinybe taikytis su tuo kas mums nepatinka ar nemalonu.
KAIP TEISINGAI VALDYTI STRESĄ?
LABAI SVARU įsisąmoninti, kad gyvenime yra arba tai kas malonu ir gera arba tai kas mus moko ir leidžia tobulėti ir už viską kas vyksta gyvenime reikia išminties ir nuolankumo, kad išlikti dėkingų ir neatsirastų pretenzijų, nuoskaudų ir priešiškumo kitu atžvilgiu, priešingu atveju taip patys sukuriame destruktyvia mentaline programa kuri pasireiškia per ligą arba priešišku kitų žmonių elgesiu mūsų atžvilgiu, nelaimes.
PIRMAS ŽINGSNIS yra svarbiausias, tai atsakomybės prisiėmimas, tai reiškia palikti aukos pozicija ir už viską kas vyksta gyvenime prisiimti besąlygine atsakomybę.
Kol yra pretenzijos, nuoskaudos kitų arba savo atživilgiu tol yra aukos pozicija, kuri nieko nemoko tik kelia įtampa ir destrukcija.
PRISIIMTI ATSAKOMYBE reiškia pradėti mąstyti, kaip aš savo mintimis ar elgesiu sukūriau šia situaciją ir imtis aiškių veiksmų ką daryti, kad tai nebepasikartotu ar kaip pasinaudoti šia situacija kad tai taptų man naudinga ir leistu mokytis ir tobulėti.
ANTRAS ŽINGSNIS, tai MINDFULNESS praktika arba kitaip vadinama DĖMESIO VALDYMO, ATIDOS ugdymo praktika.
Jei neugdysime atidos, protas bus išsiblaškęs, bus sunku susitelkti ilgesnį laiką, dėmesys blaškysis, todėl bus sunku visu pirma pastebėti ir suvokti savo neigiamu jausmu, emociju kilimo priežastis ir imtis kokiu nors veiksmų, praktikų kad pakeisti savo destruktyvius elgesio modelius ir automatines reakcijas.
Kai išmokstame valdyti savo jausmus, nutraukti negatyvių minčių srautą tuomet galime atrasti save iš naujo ir realizuoti visu 100% savo potencialą šiame gyvenime.

Dalintis socialiniuose tinkluose:

Naršydami tinklalapyje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų tinklalapio naudojimą.