VIETŲ NEBĖRA

Data: 2024-02-22 11:00 val.
Kaina: 150 eur. ir auka už mokyma.
Vietų nebėra

Meditacija yra labai svarbi kokybiško gyvenimo dalis. Jau nuo senų laikų, atsiskyrimai nuo išorinio pasaulio, buvimas tyloje ir meditacija – yra efektyviausios praktikos, kurių metu, mes galime visą savo laiką skirti saviugdai ir savęs pažinimui. Tai labai retas ir brangus laikas asmeniniam augimui.

Medituodami mes išmokstame atidžiau žvelgti į šią akimirka bei pamatyti gyvenimą būtent tokį, koks jis yra iš tiesų ir išsiugdome gebėjimą pastebėti tai, kas prote sukuria iliuzijas, chaosą, įtampas, negatyvumą bei taip pat ir priešingai – pradedame pastebėti ir tai, kas sąlygoja šios kančios atsiradimą ar išminties bei laimės kylimą gyvenimiškose patirtyse.
Didis mokytojas Buda paliko mokymus, pagal kuriuos mokomasi medituoti jau daugiau kaip 2600 metų. Ši išmintis iki šių dienų sėkmingai moko gyventi gyvenimo darnoje bei pažinti egzistencijos tiesas, kurios parodo kelią į aukščiausią žmogaus sąmonės evoliucijos realizaciją (nirvaną).
Šiame meditacijos retrite mokysimės esminės Budistinės meditacijos technikos ,,ANAPANASATI”.

Daugiau apie „ANAPANASATI“ (liet. atida kvėpavimui) praktiką:

Meditacijos ,,ANAPANASATI” mokymai vyks pagal 16 žingsnių, kuriuos galime suskirstyti į 4 dalis, kitaip tariant, 4 atidos sritis – kūnui, jausmų tonui, protui ir proto objektams. Pirmosios meditacijos dalys moko sukurti ramų ir sutelktą protą (SAMADHI). Tam, kad tai pavyktų padaryti, mokysimės įvairių technikų, kurios padeda pašalinti tai, kas neleidžia nurimti protui ir jausti malonumo šioje akimirkoje, čia ir dabar. Tai – įvairūs vidiniai prieštaravimai, nerimas, nepasitenkinimas, fantazavimas ar nuobodulys bei energijos trūkumas.

Vėlesnės meditacijos dalys moko atidžiai stebėti ir tyrinėti protą ir jo objektus (VIPASSANA). Taip medituodami, mes vis geriau galime pažinti protą, proto objektus ir meditacijos metu kilusių įžvalgų dėka galime įgyti vis daugiau išminties, kuri padeda sukurti darną savyje ir su aplinkiniu pasauliu, bei pasiekti pabudimą.

 

Retritas vedamas savanoriškos aukos už mokymą pagrindu. Tai reiškia, kad dalyviams už nakvynę ir maitinimą reikės susimokėti savikainos kainą, o už mokymus, praktikas ir renginio organizavimą, galėsite paaukoti ir atsidėkoti pagal galimybes.

 

DIENOTVARKĖ:

06:00 – Pabundame.

06:30 – Hatha Joga.

07:00 – „Sutta Pitaka“ skaitymas. („Sutta Pitaka‘‘ – Budos pasisakymai mokymo temomis)

07:15 – BENDRA MEDITACIJA.

08:00 – Pusryčiai.

08:30 – Karma joga. (Visi tvarkomės kambarius ir aplinką)

09:00 – Laisvas laikas, savarankiška praktika.

10:30 – Paskaita. (Budizmo filosofijos ir „ANAPANASATI“ meditacijos nagrinėjimas ir instrukcijos)

12:00 – Pietūs.

12:30 – Laisvas laikas, savarankiška praktika.

14:00 – BENDRA MEDITACIJA.

15:00 – Laisvas laikas, savarankiška praktika.

16:00 – BENDRA MEDITACIJA.

17:00 – Vakarienė.

17:30 – Laisvas laikas, savarankiška praktika.

19:30 – Klausimų ir atsakymų laikas.

20:30 – ,,BRAHMAVIHĀRĀ‘‘ bendras meditacijos ratas.

21:00 – Laisvas laikas, savarankiška praktika.

22:00 – Poilsio laikas.

 

Šiame retrite kiekvieną rytą turėsime trumpą hatha jogos praktiką, kad pažadintume kūną ir sukurtume daugiau energijos naujai dienai. Taip pat rytais prieš bendrą meditacija skaitysime „Sutta Pitaka“ (Budos pasisakymai mokymo temomis), kad geriau suprastume Budos mokymą ir pačią filosofiją. Vakarais medituosime pagal ,,BRAHMAVIHĀRĀ‘‘ meditacijos instrukcijas, lavindami savo prote gerumą, atjautą, džiaugsmą dėl kitų ir proto lygiažiūrą su ramybe. Visą kitą laiką skirsime tylos praktikai ir medituosime pagal „ANAPANASATI“ meditacijos instrukcijas.

 

DATA:

 • Vasario 22 – 25 dienomis.

 

VIETA:

 • Sodyba ,,TRAKŲ AUKŠTĖS”

Paraisčių kaimas 5, Trakų raj. Trakų rajonas, 21400

 

LAIKAS:

 • Pradžia 11:00 val. renginio pradžios dieną. Durys atsidaro nuo 10:00 val.
 • Pabaiga 14:00 val. renginio pabaigos dieną.

 

KAINA:

 • 150 eur. arba tiek kiek galite. (Tai yra savikainos kaina žmogui už maistą ir nakvynes sodyboje)
 • Auką už mokymą bus galimybė palikti po retrito aukų dėžutėje.
 • Į registracijos mokesčio kainą įskaičiuotas maitinimas ir užkandžiai vegetarišku maistu tris kartus per dieną, nakvynė.
 • Jei negalite sau tiek leisti, bet jaučiate kad labai reikalinga ši stovykla Jums šiuo gyvenimo etapu prašau parašykite asmeninę žinutę.

 

REGISTRACIJA:

 • VIETŲ NEBĖRA.

TAISYKLĖS:

 • Stovykloje nebus galima naudotis telefonais ar kitais išmaniaisiais įrenginiais, rukyti, vartoti alkoholio ar kitų svaigalų, nepagarbiai elgtis su kitais stovyklais dalyviais ar nesilaikyti 6 priesaikų (laikytis tylos įžado, nekenkti, nemeluoti, nevovogti, susilaikyti nuo sekso, nevartoti svaigalų.)  Nesilaikant šių taisyklių bus prašoma išvažiuoti iš sodybos be teisės susigrąžinti sumokėtą mokestį.
 • SUMOKĖTAS REGISTRACIJOS MOKESTIS YRA NEGRĄŽINAMAS NEATVYKUS Į STOVYKLĄ. Grąžinimas galimas tik radus kitą dalyvį į Jūsų vietą.
 • Vyrai ir moterys yra apgyvendinami atskiruose 3 ir 4 vietų kambariuose.
 • Stovyklos metu bus galima rašyti klausimus meditacijos mokytojui, palikti svarbias žinutes kitiems stovyklos dalyviams arba organizatoriams specialiai šiems klausimams skirtoje pranešimų lentoje.
 • Į stovyklą negalima atvykti kitą renginio dieną.

 

RETRITĄ VEDA:

Amandas Paulauskas – meditacijos ir saviugdos mokytojas.

Daugiau apie mane: https://amandaspaulauskas.lt/apie-mane/

 

KONTAKTAI:

El. paštu: meditacijos.stovyklos@gmail.com