Organizmo detoksikacija

Mylėkit ir rūpinkitės savo kūnu nes jis atlieka daugybė funkcijų ir tam yra reikalinga labai daug energijos. Norint geresnės sveikatos reikėtų bent kartą per mėnesį o geriausią kiekvieną savaitę daryti organizmą valančias praktikas ir leisti organizmui pailsėti ir apsivalyti . Nepamirškit kad daugybę kitų faktorių tokių kaip stresas, vidiniai konfliktai, intoksikantai, miego ritmo sutrikimai ir t.t. reikalauja be galo daug energijos ir jeigu visa tai nėra kontroliuojama organizmas įjungia išgyvenimo režimą ir organizmo atsinaujinimo ir apsivalymo procesams lieka daug mažiau energijos dėl to dažniau sergame, senstame greičiau ir jaučiamės apatiški.

Trumpai apie šios praktikos naudą.
• Badaujant pailsi ir geriau atsistato jūsų vidaus organai
• Skatina toksinų pasišalinimą per prakaitą, šlapimą ir išmatas.
• Veiksmingas būdas organizmui šarminti
• Pagerina odos būklę ar palengvina odos problemos jei tokios yra.
• Valosi mentalinis ir energetinis kūnas
• Stiprina valią ir mokina valdyti alkio jausmą.
• Skatina pasitikėjimą savimi

Papasakosiu apie keletą būdų kuriuos naudoju detoksikuodamas organizmą.

⚠️ Jei praktikuosite pirma kartą rekomenduoju pradėti nuo 36 val. sulčių dietos.

• Sulčių dieta – nuo 36 val. iki 74 val.

• Badavimas su vandeniu ir arbatomis – 36 val.

SULČIŲ DIETA:
Specialaus 36 val. badavimo praktikai pasiruošimo nereikia. Dieta prasideda vakare ir paskutinis dienos valgymas turėtų būti lengvai ir greitai virškinimas. (vaisiai, salotos/daržovės). Taip pat rekomenduoju išgeri senos lapų arbatos, kad geriau išsivalytų žarnynas. Ryte ir dienos bėgyje rekomenduoju padaryti kvėpavimo praktika ,,KAPALABHATI‘‘ (video rasite FB arba IG profilyje), tai padeda geriau išvalyti žarnyną, nes kvėpavimo metu yra stipriai stimuliuojamas ir aktyvinamas žarnynas. O jis yra labiausia užterštas mūsų organizme ir ten kaupiasi daugiausia toksinų. Nuo žarnyno labai priklauso mūsų energijos lygis, sveikata ir nuotaika.
Rytas prasideda nuo 250 ml (gali ir daugiau) stiklinės kambario temperatūros vandens su citrina. Praėjus pusvalandžiui vieną stiklinė migdolų ar anakardžio riešutų pieno. Sultis pradėti gerti vienos valandos intervalais. Sultys geriausia geri šviežiai spaustas, kad neprarastų gerųjų savybių. Tai pat kas valandą prieš geriant kokteilius būtina išgetri po mažiausia stilinę 250 ml šilto vandens su citrina.
Daržovių sultys – špinatų, lapinių salotų, salierų stiebų, balta grūdžio kopūsto, agurko, žalios spalvos obuolio, citrinos. Papildomai su sultimis naudoti galite CHIA sėklas. Vakare paskutinis sulčių kokteilis turi būti dvi valandos iki miego ir suplaktas iš dviejų burokėlių, dviejų morkų ir vieno žalio obuolio. Prieš miegą išgerti stiklinę anakardžių, migdolų riešutų pieno stiklinę. Baigus praktiką rekomenduoju pradėti maitintis nuo lengvai virškinamo maisto.
Esant poreikiui galima geri ir detoksikuojanti poveikį turinčius vaisių kokteilius. Bet nėra tokie efektyvūs kaip žaliųjų daržovių kokteiliai.

36 val. BADAVIMAS VANDENIU
Pasiruošimas badavimo praktikai lygiai toks pats kaip ir prieš sulčių dietą.
Šios badavimo detoksikacinis poveikis yra stipresnis lyginant su sulčių dietą. Bet reikalauja daugiau valios pastangų ir pasiruošimo todėl rekomenduoju iš karto nuo jo nepradėti ir pirma pabandyti sulčių dietą.
Badavimo metu rekomenduoju kas valandą išgerti po vieną kambario temperatūros vandens, galima su citrina. Taip pat galite išgerti kelis puodelius žalios ar kitokios detoksikuojančios arbatos. Kavos daugiau vieno puodelio jeigu yra didelis poreikis nerekomenduoju. Geriau be kavos. Baigus praktiką rekomenduoju pradėti maitintis nuo lengvai virškinamo maisto geriausia vaisiai ar daržovės/salotos.

Šalutinis poveikis: galima jausti šaltį, drebulį. Gali pradėti skaudėti galva. Jausti pykinimą. Taip yra dėl to kad valosi toksinai iš organizmo ir į kraują patenką daugiau toksinų nei įprastą. Dėl to yra labai svarbu prieš pradedant badavimo praktiką gerai išsivalyti žarnyną.